Kurumsal

Kurucumuz Oktay Demirağ'ın ilk motor imalatı çalışmaları 1974

İlk motor imalatı 1974

Oktay Demirağ ve muhtelif motorlar

İlk prototip otomobil 1977

Prototip çalışması 1979

1979 yılında tamamlanan prototip

Kurumsal Tarihçemiz

1957 Yılında, Oktay Demirağ tarafından İstanbul’da kurulan ve Altınboğa olarak faaliyetlerine başlayan firmamız, 1965 yılında Haliç’in kıyısında 3.500 metre karelik kapalı alana sahip fabrikasında otomotiv sanayiinde çeşitli markalar için orijinal yedek parça üretimi yapmıştır.

 

1970 ve 1979 yılları arasında dizel motor ve binek araç üretimi üzerinde çalışmalar yapan Altınboğa, 250 çalışanı ile birlikte 2 farklı kategoride araç ve 4 farklı güçte dizel motor geliştirmiştir.

 

Türkiye’nin 100% yerli ilk ticari aracını da 1990’larda üreten Altınboğa, prototip aşamasından itibaren yaptığı araçları kendi yapımı dizel motoru ile donatmıştır.

 

1996 yılında ise; Japonya’da Osaka şehrinde 1890 yılında kurulmuş, bugün çeşitli alanlarda da üretimi olan dünya devi Japon Kubota Corporation firmasının, içten yanmalı sıvı soğutmalı çok silindirli motorlarının Türkiye’de tek yetkili distribütörü olmuştur.

 

Kendi teknoloji ve bilgi birikimine sahip nadir firmalardan biri haline gelen Altınboğa Makina; Marine, Mobil ve Standart tiplerde Albo Jeneratör üretimine 2005 yılında başlamış, 2020 yılı itibari ile üretimine Albosan Makina San. ve Tic. Ltd. Şti. olarak devam etmektedir.

 

Geniş ürün yelpazesine sahip Albo Jeneratörleri güvenli enerji sağlamaktadır.
Uzun yıllarda edindiği bilgi birikimini, yenilikçi çalışmaları ve modern dizaynları ile birleştiren Albo, ürünlerinde uzun ömürlü, düşük yakıt sarfiyatlı ve çevreci egzoz emisyon değerlerine sahip dünyaca kabul gören Kubota motorlarını kullanmaktadır.

 

Donanımında bulundurduğu kaliteli ekipmanlar ile en düşük vibrasyon etkisi sağlanmıştır. Sessiz çalışma özelliği ve kompakt boyutları Albo Jeneratörlerini maksimum verimli hale getirmiştir.

Misyonumuz;

Standartlarına uygun ürünlerin imalatını kaliteli yaparak, sektördeki diğer firmalara öncü olmaktır.

Vizyonumuz;

firmamız, müşteri isteklerine tam uygunluk ilkesiyle, kendi sektöründeki yenilikleri takip ederek, bu sektörde öncülük etmeyi görev edinmiş bunu da performansı yüksek, eğitilmiş bir ekiple çalışarak sağlamayı hedeflemiştir. Şirket olarak kaynaklarımızı geliştirerek büyütmek temel ve kalıcı hedeflerimizden olmuştur.

Kalite Politikası

ALBOSAN Makine San. ve Tic. Ltd. Şti. Kalite Politikası şudur;

– Koşulsuz müşteri memnuniyetini esas alarak müşterimizin istekleri doğrultusunda kaliteli ürünler üretmeyi,

 

– Çalışanları eğitmek ve memnuniyetlerini en üst seviyeye çıkarmayı,

 

– Ekip ruhu ile çalışmayı,

 

– Jeneratör üretimi, Kubota motor-yedek parça temini ve teknik destek servis hizmetlerimizde Toplam Kalite Yönetimi ilkesi doğrultusunda ISO 9001 standartlarına, yasal mevzuat ve şartlara koşulsuz uyarak kurulan Kalite Sistemini sürekli geliştirmeyi Uygunluğunun sürekliliğinin gözden geçirilmesini kendisine prensip edinmiştir.

 

Kaliteli hizmet, kaliteli personel ile sağlanır. Tüm çalışanlarımızın şirketin kalite politikası doğrultusunda yönlendirilmesi ve yaptığımız her işte kaliteyi sağlamak temel prensibimiz olmuştur.

ALBOSAN Demek;

Kaliteli Ürün,

Uzun Ömürlü,

Çevreci Demektir.

Kalite ve Tescil Belgeleri